Ankstesni projektai

2009 m. ANTRADIENIAIS - KETVIRTADIENIAIS 14.30 ir 18.30

 

 

 

 

 

 

PROJEKTĄ REMIA  

 

PARTNERIAI

 

RENGĖJAS

 

DĖMESIO! EXTRA FM PROGRAMOJE  ŠVIEČIAMŲJŲ RADIJO SKAITINIŲ CIKLAS, KURIO tikslas - ne konkrečios teorijos dėstymas ar garantuoto rezultato siūlymas. Tai net ne praktinių, vadovėliškų žinių pateikimas.

Tai siekis pažvelgti į demokratiją ne kaip politinę sistemą, bet kaip žmonių gyvenimo formą – kaip problemą, iškylančią kiekvienam žmogui, kuris kasdien gyvena su kitais žmonėmis.

"Žmonės yra nepalyginti svarbiau už sistemas ir įstatymų straipsnius. Todėl kalbant apie tai, kas yra demokratija, neužtenka apibrėžti pavyzdinės demokratinės konstitucijos, bet būtina nuolat gilintis į abstraktesnius dalykus: laisvę, teisę ir žmoniškumą. Šių vaisių be niekur nieko nesubrandina jokia politinė ar ekonominė sistema. Todėl net pavykus demokratizuoti visuomenę ir politiniu, ir ekonominiu aspektais, būtų ne kažin kas, jeigu nesugebėsime demokratizuoti žmonių – jų formuoti, mokyti, ugdyti. Svarbiausias demokratijos principas – suaugę ir veiksnūs žmonės privalo tartis ar siekti kompromiso savo problemas išdėstydami dialogu ir atsižvelgdami į pusių interesus. Demokratijos suklestėjimas ar žlugimas nepriklauso tik nuo konstitucijos ar parlamento. Demokratija prasideda jau asmeniniame gyvenime, pereina į santykius su šeimos nariais ir kaimynais, po to – į santykius su platesniu žmonių ratu, savo šalies piliečiais, ir galop – į santykius su kitomis tautomis." HalIS KOCHAS "Kas yra demokratija?" EXTRA FM ETERYJE ANTRADIENIAIS - KETVIRTADIENIAIS 14:30 (kartojimas 18:30)

 

DAŽNIAI: PANEVĖŽYJE 93,2 / KAUNE 97,1 / ŠIAULIUOSE 98,5 / KLAIPĖDOJE 100,2 / VILNIUJE 100,5 / IR INTERNETU www.extrafm.lt

 

GRUODŽIO 8-10

 VADIM VOLOVOJ: PILIETIŠKUMAS IR VERTYBINĖS VAKARŲ CIVILIZACIJOS KRYŽKELĖS

- - -

GRUODŽIO 15

ARŪNAS SPRAUNIUS: GIRLIANDOS, BIUDŽETAI IR ŽVILGSNIŲ RŪSTYBĖ

- - -

GRiodžio 16-17

GIEDRĖ ŠABASEVIČIŪTĖ: DEMOKRATIJOS LIKIMAS SAUGUMO POLITIKOS KONTEKSTE

- - -

GRUODŽIO 22-23

VAIVA SAPETKAITĖ: PROPAGANDA - ŽVILGSNIS Į VISUOMENĖS MULKINIMO YPATUMUS

 

 

 

Pradžia <<<

C 2005-2009 VšĮ "Vieno aktoriaus teatras". Visos teisės saugomos.

Laukiame Jūsų atsiliepimų ir pasiūlymų adresu:  sukasiplanetos@gmail.com