Parodytos 13 paskutinių “Tas jazz pasaulis” laidų TV1 kanalu

 

2007 m.

2006 m.

2005 m.

 

TV laidų ciklas apie džiazo muziką – “Tas džiazuojantis pasaulis” – TV1 kanalu buvo pradėtas transliuoti nuo 2005 m. kovo 19 d. 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo dalinai finansuota programa, rengiama nepriklausomo gamintojo VAT – viešosios įstaigos “Vieno Aktoriaus Teatras”, buvo bene vienintelė Lietuvos televizijose autorinė laida apie džiazo muziką, reguliariai supažindinanti su Lietuvos ir pasaulio kūrėjais bei atlikėjais, kurių su kiekvienais metais į festivalius ar pavienius koncertus – projektus atvyksta vis daugiau.

Kukliomis finansinėmis ir techninėmis galimybės VAT parengta laida 2006 m. LRTK konkurse “Pragiedruliai” buvo apdovanota specialiu prizu – “Geriausia 2005 metų kultūros švietimo informacinė laida”.

“Tas džiazuojantis pasaulis” motto įvardijo pirmasis laidos redaktorius, muzikologas, šviesios atminties Vladislovas Zalatoris: “apie tuos, kurie dievina džiazą ir... džiazuoja kaip dievai”.

Parodėme arti 100 originalių laidų. Kiekviena kartą ieškojome atsakymo į tuos pačius klausimus: “kas yra džiazas?”, “be ko nėra džiazo?”, “kaip ir kodėl keičiasi džiazas?”... Nuostabu tai, kad muziką ir atsakymus kas kartą išgirsdavome vis naujus, todėl ir laida kiekvieną kartą būdavo vis kitokia. Kiek žmonių, tiek ir džiazo kaip reiškinio supratimų, tiek ir diskusijų apie tai, kas yra džiazas žmogui. Laidos rengėjai stengėsi pristatyti kuo įvairesnę nuomonių, supratimų apie džiazą kaip reiškinį, džiazą kaip muziką, apie žmones, kurie dalinasi džiazu, jį kuria - džiazoramą.

Džiazas, kaip tam tikras reiškinys turi daug asociacijų ir apibrėžimų, bet kiekvienas džiazą nusako savaip. ”Semantiškai pats žodis žmogaus sąmonėje nupiešia tam tikrą vaizdą, ir jei, tarkim, „džiazas“ būtų tik koks šokis, tuomet jokių diskusijų nė nekiltų. Bet dėl pačios sąvokos neapibrėžtumo ir daugiaprasmiškumo atsiranda ir aibė subjektyvių išvedžiojimų. Man džiazas visų pirma yra muzika, kuri neturi ribų. Iš to ribų nebuvimo ir kyla tie minėti išvedžiojimai, paralelės su gyvenimu – gyvenimas yra džiazas, gyvenimas yra improvizacija ir t.t... Yra du dalykai, kuriuos galima pasakyti apie daugumą džiazo gerbėjų. Tai pozityvumas ir intelektas.” /Viktoras Jakovlevas, http://jazz.scene.lt/

Baigdami projektą, kvietėme pažiūrėti 13 įsimintiniausių laidų, kuriose buvo išskirtiniai interviu su dar tik kylančiomis ir jau pačiomis ryškiausiomis jazz pasaulio žvaigždėmis, jų koncertų - projektų fragmentai, jubiliejų akimirkos, atvira pamoka...

Laidos rengėjai atsisveikina ir nuoširdžiai dėkoja visiems laidų dalyviams, koncertų – festivalių organizatoriams, laidos bendraautoriams: reporteriams, operatoriams, vertėjams, montuotojams, dizaineriams, grimuotojams... o taip pat – transliuotojui bei žiūrovams.

13 paskutinių “Tas džiazuojantis pasaulis” laidų (vadinkime jas tiesiog THE BEST ;) buvo parodytos nuo 2007 m. spalio 6 d. šeštadienio naktimis per TV1. >>> THE BEST ;)

^Į PRADŽIĄ <<<